COMUNICATE DE PRESĂ / ANUNȚURI

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Gorj

18 ani de activitate – CJRAE Gorj
Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională (CJRAE) Gorj marchează aniversarea a 18 ani de la înființare în data de 15 februarie 2024, orele 14.00, la Teatrul Dramatic ”Elvira Godeanu” din Tg-Jiu, pentru a sărbători momentele care ne-au ajutat să ne dezvoltăm ca instituție și să ne adaptăm la schimbări.

Comunicat de presă – 18 ani CJRAE Gorj
Adăugat la data de 9 februarie 2024, ora 12.00.

Cercul Încrederii la Coloana Infinitului
În perioda 17-24 februarie 2023, Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională Gorj, organizează o serie de evenimente pentru a marca 17 de la înfiinţare.
Pe lângă diversele activităţi demonstrative organizate în instituţiile de învăţământ, CJRAE Gorj lansează întregii comunităţi invitaţia de a participa în data de 20 februarie 2023, ora 12.00, în Parcul de la Coloana Infinitului la realizarea Cercului Încrederii.
Strângerea de mână este un gest care simbolizează înţelegerea, sprijinul reciproc şi suportul emoţional, iar cercul reflectă întregul, unitatea, sinele, apartenența, perfecțiunea aşa că haideți să ne dăm cu toţi mâna şi să privim cu ÎNCREDERE spre infinitul marelui Constantin Brâncuşi, marcând respectul şi solidaritatea care, indiferent de provocările pe care le avem de depăşit, trebuie să definească o comunitate – transmit organizatorii activității.
Adăugat la data de 20 februarie 2023, ora 10.00.

Dezbatere la nivel național cu tema: ”Rolul consilierului școlar în noua arhitectură educațională”
Adăugat la data de 4 august 2022, ora 10.00.

Informare privind gradul de vaccinare în rândul personalului angajat în cadrul Centrului Județean de Resurse și Asistență Educațională (CJRAE) Gorj

Potrivit datelor centralizate la nivelul instituției, ponderea de vaccinare a angajaților din CJRAE Gorj este de 60,81 % (45 persoane vaccinate anti COVID-19 ”SARS-CoV-2” cu cel puțin 1 doză) din totalul celor 74 de angajați.
Actualizat la data de 20 ianuarie 2022, ora 10.00.